„Życie jest łatwe, kiedy masz zamknięte oczy i nie rozumiesz niczego, co widzisz…”

John Lennon

„W chwilach podejmowania decyzji kształtuje się twoje przeznaczenie” Anthony Robbins

Święta to okazja do obdarowania. Może nie zawsze warto stać w sklepie, aby kupić bliskim bardzo wartościowy prezent?

Dwanaście Upominków

1. Pierwszy to upominek czasu. Po prostu bycie z kimś może być dla tej osoby wspaniałym prezentem.
2. Drugi upominek to dobry przykład. Większość ludzi uczy sie najszybciej obserwując innych. Spraw by ci którzy sie wzorują na tobie, uczyli sie tylko tego co im w życiu najbardziej sprzyja.
3. Trzeci upominek to akceptacja. Jeśli kogoś akceptujesz takim jaki jest, sprawiasz tej osobie ogromna radość. I może cie zdziwić jak szybko ten ktos zacznie sie zmieniać na korzyść właśnie pod wpływem akceptacji!
4. Czwarty prezent jest idealny dla tych, którzy są ogromnie zabiegani, zajęci i od których stale ktoś coś wymaga. Daj takiej osobie poczucie “miejsca” — więcej czasu dla siebie. Nie pospieszaj, nie wymagaj, nie przypominaj... Bądź dla nich ich oazą spokoju.
5. Piaty upominek to dopatrywanie sie w ludziach tylko ich najlepszych cech. Jak możesz znaleźć coś najlepszego w kimś bliskim, w którym trudno to “najlepsze” znaleźć? Psychologia nam podpowiada, ze widzimy na ogół to czego sie spodziewamy....
6. Szósty prezent to poczucie wartości. Oszczędź innym swojego krytycyzmu, który innych obezwładnia, onieśmiela i demotywuje. Ten upominek jest szczególnie mile widziany.
7. Siódmy upominek to zerwanie ze złym nawykiem. Na przykład rzuć palenie dla kogoś kogo kochasz. Albo przestań ... no właśnie... co, by te osobę naprawdę ucieszyło?
8. Ósmy prezent to odsłonięcie się, pokazanie prawdziwego siebie. Stała powściągliwość i utrzymywanie “na więzi” swoich uczuć – nadziei, obaw i wątpliwości – pozbawia innych przyjemność poznania ciebie.
9. Dziewiąty upominek: pomóż komuś nauczyć sie czegoś nowego. Szczególnie jeśli to jest coś naprawdę warte nauczenia. Taki upominek to prawdziwa inwestycja w przyszły sukces!
10. Dziesiąty prezent to prawdziwe słuchanie. Niewiele osób to potrafi — dlatego wszyscy są za to wdzięczni. Warto wiec sie uczyć aktywnego słuchania nauczyć. Zacznij tu...
11. Jedenasty prezent to po prostu radość. Jest tak ogromnie ważne, by znajdować przyjemność w zwykłych codziennych wydarzeniach, a jednak większość ludzi tego nie umie. Pomóż wiec tym, którzy są ci bliscy dojrzeć piękno życia.
12. Wreszcie dwunasty upominek. Pozwól innym by cię obdarzali. Kiedy przyjmujemy prezenty z niekłamana wdzięcznością, w taki sposób by obdarującym sprawić przyjemność z samego dawania, obdarzamy ich sami najważniejszym prezentem!

Na podstawie książki Daniela Sugarmana “Priceless Gifts: How to Give the Best to Those You Love”

WESOŁYCH ŚWIĄT Alicja

W czasie pewnego party w wydawnictwie, z okazji wydania nowej książki, krytyk „znęca się”; nad pisarzem i jego dziełem. Ten w końcu nie wytrzymuje i wybucha:
– Jakim prawem ty nędzny gryzipiórku wypowiadasz się na temat, o którym nie masz pojęcia! Przecież nigdy nie napisałeś jeszcze nawet dwóch poprawnych zdań...!
– To prawda...; przyznaje krytyk – ... ale nie znoszę też jajek, a smak jajecznicy jestem w stanie ocenić lepiej niż kura!

Back to top