„Życie jest łatwe, kiedy masz zamknięte oczy i nie rozumiesz niczego, co widzisz…”

John Lennon

OPINIA O SZKOLENIU „MYŚL ZDROWO”, NOWA EDYCJA ZAPLANOWANA NA 1-2 XII 2012

Wykład był wielce inspirujący. Mimo, iż od dłuższego czasu próbuję za pośrednictwem różnych wydawnictw poszerzyć swoją wiedzę i pomóc samemu sobie zrozumieć zależności, które rządzą moim umysłem i ciałem, kontakt z „żywym wykładowcą” spowodował, że ta oporna wajcha, którą próbowałem przestawić z pozycji ” tylko czytanie” w „wreszcie działanie” w końcu, nie bez zgrzytu, przesunęła się tam gdzie jej miejsce.

Z racji uprawianej profesji bywałem na wielu kursach i szkoleniach: branżowych, interpersonalnych, motywacyjnych i muszę przyznać, że żaden nie wywarł na mnie takiego wpływu jak ” Myśl zdrowo”. Jest jeszcze jedno co wyróżniło Twój wykład Alicjo, od wszystkich innych: to brak rutyny, w dobrym tego słowa znaczeniu.

To wielka umiejętność, przy tak dużej wiedzy i swoistej delikatności tematu, nawiązać tak bezpośredni kontakt ze słuchaczami.

I za to Ci z całego mojego (wyleczonego – w co wierzę) serca dziękuję.
Miałem wielkie szczęście spotkać się z Tobą w gronie naprawdę fajnych, młodych (i trochę starszych) ludzi.

Chociaż z drugiej strony patrząc – skoro nie ma przypadków – zapewne wszyscy przyciągnęliśmy siebie po prostu;)

Lesław Pietrzak, Warszawa 15-16 IX, 2012

„Talent określa co człowiek robi, nie określa, kim człowiek jest. [...] Kiedy wiesz, kim jesteś, możesz dokonać wszystkiego”.
Terry Pratchett

Dziś ćwiczenie 2, do serii wzmocnienia poczucia własnej wartości. Ćwiczenie 2
Moje wszystkie odczucia

Piszesz nieprzerwanie, nie zastanawiając się i nie oceniając wszystkie przykre myśli i uczucia, które obecnie ci doskwierają. Piszesz nieprzerwanie przez ok. 20 min. rano lub wieczorem. Np. nie wiem, co czuję, to głupie.., wszystko co ci przyjdzie do głowy. Nie przejmujesz się żadnymi nakazami, poprawnością itd. Po prostu przelewasz na papier myśli, może pod spodem odkryjesz coś, co będzie dla ciebie samej zaskoczeniem. Nie stosuj żadnej cenzury.

To nie jest praca jednorazowa. Popisz 2 tygodnie lub miesiąc. Po tygodniu przeczytaj co napisałaś wcześniej i spokojnie przemyśl całość.

Gdybyś nie wiedziała całkiem co pisać poniżej masz wskazówki:

W tej chwili czuję.....
Czuję, że.....
Jeżeli nic nie czujesz, pisz luźne skojarzenia, co przyjdzie ci na myśl Zapytaj siebie „co naprawdę u mnie słychać?”

Znajdź obszary, w których chciałabyś dokonać zmian

Pisz z głębi siebie, tej osoby której w sobie nie lubisz i nie akceptujesz

Zauważ czego unikasz, nazwij to

Zauważ u siebie nawyki, prawidłowości

Zapisz sny lub marzenia

Pomyśl o tym, czego naprawdę chcesz od życia

Zastanów się jak się zachowujesz podczas problemów, porażek, obaw ale także w sytuacjach pozytywnych

Rob każdego dnia listę bieżących osiągnięć, nawet najmniejszych.

Nasz umysł jest jak odkurzacz, wciąga wszystko jak leci. Czasem wciągnie coś wartościowego, czasem totalnego śmiecia. Wszystkie myśli, projekty, analizy, strzępki działań mają tam swoją siedzibę, bezładnie rozmieszczone w różnych przypadkowych kątach.

Ćwiczenie 2 daje Ci możliwość uporządkowania, posprzątania i posegregowania zawartości umysłu. Da poczucie kontroli, gdy z chaosu wyłonią się myśli złote i wartościowe spostrzeżenia na własny temat, a to co powinno znaleźć się w pojemniku na odpadki – tam trafi.

Niezależnie od tego jaką korzyść wyniesiesz z dotychczasowych ćwiczeń, masz szansę zobaczyć, co kotłuje się w Twojej głowie, nazwać to i odzyskać spokój wyrzucając starocie i zmartwienia sprzed lat.

Alicja

Back to top