„Życie jest łatwe, kiedy masz zamknięte oczy i nie rozumiesz niczego, co widzisz…”

John Lennon

Wracam dziś jeszcze do lekarza kwantowego (z poprzedniego tekstu).

Gdy zgłębiam wiele różnych myśli zawartych w publikacjach dotyczących świata duchowego człowieka, ten element pojawia się wielokrotnie. Co prawda 20 czy 30 lat temu przestrzeni, którą dziś nazywamy przestrzenią kwantową nie nazywano w ten sposób, ale to tylko kwestia słowa, znaczenie pozostaje to samo.

Świat duchowy to nasze wnętrze, dostęp do własnego JA, nie ma nic wspólnego z wyznawaną religią.

Medycyna zwróciła uwagę na świat ducha podczas badań pacjentów onkologicznych. Zapoczątkował to C. Simonton (pisałam o tym wielokrotnie wcześniej). Moja pacjentka, młoda kobieta chora na nowotwór powiedziała mi ostatnio: „nauczyłam się być tu i teraz, czuję się szczęśliwa”. Znów pomyślałam, dlaczego trzeba poważnie zachorować, aby to poczuć?

Jesteśmy skupieni na tym, co było, żyjąc w przeszłości, której nie możemy zmienić, (ale możemy zmienić podejście do niej, jeżeli destrukcyjnie wpływa na nasze życie) lub na tym, co będzie z całym arsenałem wątpliwości, oczekiwań, przewidywań porażki.

Czy wtedy czujesz się lepiej?

Moja inna klientka nie lubi swojej pracy, ale w obecnej sytuacji nie chce jej zmieniać. Nielubienie pracy wywołuje frustrację. Dobrze byłoby zastosować stare powiedzenie „jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma”.. Jej pytanie brzmiało, ale jak to zrobić?

Zauważyć, co jest w niej dobre. Po 1/ mam ją (część ludzi chciałaby mieć jakąkolwiek), 2/ jest nieźle płatna, 3/ jest tam zespół fajnych ludzi, z którymi jest przyjemnie przebywać, 4/ daje utrzymanie 5/ jest sens wstawania rano.

Kiedyś pracowałam z pacjentką w depresji, która mówiła: „mąż i dzieci wychodzą rano na pół dnia, po co mam wstawać? Po co czesać się i malować?”

Gdy wejdziemy w świat ducha, chorej na raka, która jest szczęśliwa, oraz chorej na depresję, która nie ma po co wstawać, zrozumiemy, w którym miejscu jest przestrzeń; może pusta, może ograniczona, może pełna wewnętrznej mocy.

Przestrzeń kwantowa nieograniczonych możliwości. Kto śledzi moje artykuły skojarzy sobie tę przestrzeń z transem generatywnym. To tam są nieograniczone możliwości, do których ma dostęp każdy z nas.

Mamy dziś 2 systemy lecznicze: konwencjonalny i alternatywny Każdy z nich uważany jest przez lekarzy jako jedyny właściwy.

Jak możemy je połączyć? Wydaje się, że dopiero taki paradygmat mógłby wykorzystać wiedzę i dokonania z obu dziedzin dodając jednocześnie metafizykę opartą na prymacie świadomości.

W fizyce kwantowej to, co wydaje się być rzeczami, nimi nie jest, są to natomiast możliwości spośród których wybiera świadomość. Taka idea mogłaby zintegrować wszystkie szkoły medycyny, jeżeli do tego dodamy indywidualne poszukiwania zdrowia.

Amrit Goswami w „Lekarzu kwantowym” przypomina badania matematyka Johna von Neumana, który twierdził, że gdy dokonuje się pomiaru obiektu kwantowego, świadomość zmienia kwantowe fale prawdopodobieństwa przedmiotu w realne zdarzenia. Jednak Goswami ciągle szukał czegoś mocnego, co pozwoliłoby mu wyjść z zamkniętego koła materializmu i dualizmu. Otrzymał to od mistyków. (gdzie jesteśmy? Czy siedzimy okrakiem na

świecie tzw. fizycznym i na własnym duchu?). Gdy padło pytanie, „Czy świadomość ma pierwszeństwo przed mózgiem, czy to mózg ma pierwszeństwo przed świadomością?. Wtedy uznał, że świadomość jest podstawą wszelkiego bytu, w tym także materii i mózgu, a naukę należy budować na tej metafizyce, a nie na tradycyjnej metafizyce materialistycznej. (Dla wątpiących polecam zapoznanie się z materiałami konferencji biologicznej Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley w 1993.r.)

Nowy sposób zajmowania się nauką może połączyć odmienne koncepcje medycyny klasycznej i alternatywnej.

Wtedy można wyjaśnić umiejętności joginów kontrolowania własnego ciała i wiele przypadków nagłego uzdrowienia.

Goswami podaje przykład swojego brata, zaznaczając że wszystko działo się, gdy obaj byli zagorzałymi materialistami uznającymi tylko świat fizyczny i poparty teoriami naukowymi.

Otóż młody człowiek miał ataki silnego bólu, gdy zjadł cokolwiek pikantnego. Był to wynik wrzodu na żołądku. W tym czasie w gronie młodych ludzi często pojawiał się wędrowny asceta mówiący o sprawach natury duchowej. Pewnego dnia brat Goswamiego poprosił ascetę o dowód działania tej mocy.

Asceta położył rękę na brzuchu młodego człowieka i po chwili stwierdził, że wrzód zniknął. On nie wierząc zjadł coś pikantnego ... i nic się nie stało. Już nigdy więcej ból nie pojawił się, niezależnie od tego, co zjadł. Nie muszę mówić, że to zdarzenie zdecydowało o drodze zawodowej obu braci.

Lekarz ajurwedysjki nazywany jest w Bengalu (Indie) kaviraj, co znaczy „Król poetów”, słowo „Medycyna ” wywodzące się z łaciny znaczy. medicina „sztuka lekarska”. Gdy spojrzymy na lekarza alternatywnego, który diagnozę stawia intuicyjnie, a z pacjentem rozmawia o jego życiu rodzinnym i kłopotach w pracy .zrozumiemy, że on uprawia sztukę. Lekarz konwencjonalny opiera się na wynikach badań z wielu urządzeń i wyciąga wnioski. Tu nie ma poezji.

Fizyka kwantowa przypomina poezję Jest tu niepewność, fale istniejące z cząsteczkami i oczywiście świadomość. Mimo tego wyjaśnia wiele eksperymentalnych zagadnień, ma potencjał sztuki i nauki, może zintegrować poezję medycyny alternatywnej oraz prozę medycyny akademickiej.

Alicja

Klinika Powrotu do Zdrowia i Polski Komitet Zwalczania Raka realizują program udzielania bezpłatnej pomocy psychologicznej pacjentom chorym na raka: dorosłym i ich rodzinom. Program finansuje Ministerstwo Zdrowia. Ilość miejsc ograniczona.
Zapisy i informacje tel 22/423-25-34 lub 0604-581-582 (możesz umówić się bezpośrednio ze mną)

Zapraszam na warsztat „POCZUJ SIĘ LEPIEJ” – błyskawiczna zmiana terapeutyczna

Zawartość szkolenia:

 1. Stres i jego rola w dokonywaniu zmian w ciele i umyśle.
  2. Samopoczucie jest zależne od stanu więc jak zmienić stan?

psychologiczne i energetyczne sposoby oczyszczania ciała psychologiczne i energetyczne sposoby oczyszczania umysłu

 1. Znaczenie symboli i metafor w codziennym życiu, terapii i autoterapii. 4. Błyskawiczne sposoby na fobie
  5. Psychologia czakr.
  6. Depresja – jak wyjść z tego doła?
 2. Natrętne myśli i czarnowidztwo. 8. Niskie poczucie własnej wartości.

Praca z wewnętrznym dzieckiem

 1. Mózg fascynujący automat. Przekonania
 2. Wizualizacja, zasady i metody. 11. Hipnoza i autohipnoza
  12. Medycyna kwantowa.
  13. Trans generatywny

ZAPISY I ZGŁOSZENIA

Tel.0604 581-582, lub e-mailem : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez stronę http://www.powrotdozdrowia.pl/kursy-i-szkolenia

Prowadzący: Alicja Grzesiak

Dla kogo: dla wszystkich zainteresowanych psychologią zdrowia, samorozwojem, samopoznaniem także dla terapeutów i coachów.
Termin i czas trwania: 4 spotkania weekendowe w dniach 15-16 XI oraz 22-23 XI 2014, w godzinach 10.00 - 18.00

Cena: płatność do 17 IX 1600,- zł, do 17 X 1800,- zł; do 03 XI 1950,- zł, pozostałe terminy 2200,- zł
Wpłaty na konto Klinika Powrotu do Zdrowia Warszawa
nr 50 80020004 0037 7665 2005 0001
Miejsce: siedziba Kliniki Powrotu do Zdrowia, Warszawa Al. Solidarności 129/131, lok. 103 (patrz mapka) Sposób pracy: warsztat, grupa 8-10 osób, praktyczne ćwiczenia w zakresie podanych tematów, z otwartością na potrzeby uczestników

Alicja

Zmartwiony asystent zwraca się do ordynatora:
– Panie doktorze co wpisać w karcie naszego pacjenta jako przyczynę zgonu ? – najlepiej swoje imię i nazwisko ...

Back to top